Zásady stěhování v Praze bez stresu
Odměňujte se – mějte stále na paměti, že přestěhovat se, znamená uvést organismus do stavu stresu (pokud ovšem neměníte působiště kvůli neúnosnému stávajícímu prostředí). Je to podobné, jako první den na dovolené, kde se na neznámém místě teprve seznamujete s okolím a zvykáte si na odlišný denní chod. Náročná je celá stěhovací fáze, tedy příprava, průběh přemístění věcí a jejich vybalení a zabydlování. Někteří lidé změnu prostředí snáší velmi obtížně, jiní se adaptují během několika dnů, a aby tento proces probíhal co nejpříjemněji, odměňujte se každý den něčím, na co se budete těšit. Mohou to být procházky v lese, projížďky na kole, večeře v restauraci, dortíky v cukrárně, plavání v bazénu a cokoli podobného, co máte rádi.
Svěřte to nejobtížnější stěhovákům – úroveň stěhovacích služeb je na mnohem vyšší úrovni, než za socialismu, součástí pracovní náplně bývá i rozmontování a sestavení nábytku včetně velkých nábytkových sestav, jako jsou skříně na míru, vybavení dílen či přestěhování celé kuchyně a znovuuvedení do provozu na novém působišti. Nenakládejte toho na svá bedra příliš, čeká vás ještě mnoho administrativních úkonů, které za vás nikdo nevyřídí, a kontakt s úředníky vás možná bude stát více sil, než se vám zdá. Náročné bude i balení a třídění věcí a také úklid po stěhování, malování bytu, pokládka podlahové krytiny a další práce, které s tím bývají spojené.
Který den je nejvýhodnější – můžete-li rozhodovat o výběru termínu, pak si raději rozmyslete stěhování v Praze v zimě a v létě. Můžete se strefit zrovna do období extrémních veder nebo silných mrazů a bude vám to v obou případech zbytečně ubírat síly. Ideální měsíce jsou duben, květen, září a říjen. A ze dnů v týdnu je výhodná středa a čtvrtek s tím, že si v pátek vyberete dovolenou. A co se týče hodiny, je nejlepší začít brzy ráno, kolem šesté, samozřejmě s ohledem na sousedy a stěhovací firmu, pokud jí to bude vyhovovat. Teoreticky je možné se přestěhovat i v noci, pokud na to stěhováci přistoupí.